koloběžka s duší závodníka


Jak to vzniklo

Se svými psy závodím již od roku 2002 ( mushing ). Začínal jsem kategorií SC1, koloběžka + 1 pes. Postupně jak přibývali psi, SC2 ( koloběžka + 2psi ) a bikejoring ( kolo + 1 pes ), čtyřspřeží a nyní i šestispřeží.Bohužel jsem ale nenašel na trhu koloběžku, která by splňovala všechna moje kritéria, která jsem od ní očekával – lehkost, stabilitu, odezvu na odraz, ovladatelnost a hlavně bezpečný průjezd v zatáčkách při vysoké rychlosti ( 40-50km/hod ). Rozhodl jsem se tedy pro svůj vlastní stroj.

Celý vývoj byl tak složitý a zdlouhavý, že se z něj nakonec stala doslova posedlost. Postupně jsem si vyrobil a otestoval 10 ks rámů ( hliníkových i z CrMo oceli ), až jsem nakonec vybral tu nejlepší konstrukci, geometrii a hlavně materiál. Rám je řešen tak, aby se koloběžka při průjezdu terénem nekroutila a aby jezdec nemusel přemýšlet, zda se vyklopí teď nebo až za chvíli.

Doxtor prostě sedí!

To je podstatná věc pro závodníka a jeho výsledný čas a stejně tak důležité pro normálního výletníka, který si tak může užít crossovou koloběžku a kochat se krajinou i při průjezdu náročným terénem.

Koloběžky v základní výbavě váží od 8,8kg ( F443 – minimum 7kg) po 9,4kg ( F112 – minimum 8kg ). To jsou hodnoty, které využije sportovec i majitel malého psíka při výletech či venčení.

Veškerá výroba probíhá v ČR. Celý proces nám prochází rukama a děláme ho sami.  Od kreslení v AutoCADu, přes řezání a ohýbání trubek, frézování, svařování až po tepelné zpracování rámu koloběžky. Kooperací děláme jen pálení laserem a lak. Lakujeme v práškové lakovně, kde nám vychází maximálně vstříc. Po barevném laku lepíme samolepky a ty ještě jednou přikryjeme bezbarvým komaxitem, aby byly chráněny.

Kompletní proces výroby a zpracování je zdlouhavý a časově i finančně náročný. Přesto ho budeme i v následujících rocích držet na této úrovni, případně se / ho jen zdokonalovat. Nikdy nepůjdeme cestou zlevnění nákladů na výrobu na úkor kvality výrobku. Všechny naše výrobky také sami aktivně používáme.

 Tobi

Výběr umístění od roku 2005 – 2017 ( kat.scooter 1pes, scooter 2 psi, bikejoring, kara 4 psi, skijoring, saně )

  • MS  2x 2.místo; 2x 4.místo; 1x 9.místo
  • ME  1x 1. místo; 1x 2. místo; 1x 3. místo; 3x 4. místo; 1x 6. místo; 1x 5. místo
  • MR 9x 1. místo; 4x 2.místo; 2x 3.místo

Koloběžka Doxtor je cíleně vyvíjena pro závodění se psy, tedy na rychlou jízdu v terénu.