koloběžka s duší závodníka


Jak to vzniklo

[dropcap]S[/dropcap]e svými psy závodím již od roku 2002 ( mushing ). Jezdil jsem kateg. SC1, koloběžka + 1 pes. Postupně jak přibývali psi SC2 ( koloběžka + 2psi ) a bikejoring ( kolo + 1 pes ).

Bohužel jsem ale nenašel na trhu koloběžku, která by splňovala všechny moje kritéria, která jsem od ní očekával – lehkost, stabilitu, odezvu na odraz, ovladatelnost a hlavně bezpečný průjezd v zatáčkách při vysoké rychlosti (+-40km/hod). Rozhodl jsem se tedy pro svůj vlastní stroj.

Celý vývoj byl tak složitý a zdlouhavý, že se z něj nakonec stala doslova posedlost. Postupně jsem vyrobil a otestoval 10 ks rámů ( hliníkových i z CrMo oceli ) až jsem nakonec vybral tu nejlepší konstrukci, materiál a hlavně geometrii. Ta je řešena tak, aby se koloběžka při průjezdu terénem nekroutila a aby jezdec nemusel přemýšlet, zda se vyklopí teď nebo až za chvíli. Doxtor prostě sedí!

To je podstatná věc pro závodníka a jeho výsledný čas a stejně tak důležité pro normálního výletníka, který si tak může užít enduro koloběžku a kochat se krajinou i při průjezdu náročným terénem.

 


Koloběžka Doxtor je cíleně vyvíjena pro závodění se psy, tedy na rychlou jízdu v terénu.